O Przedszkolu

1. Kilka słów o przedszkolu

Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Justynowie mieści się przy ul. Łódzkiej 17. Są to dwa oddziały przedszkolne funkcjonujące od 2009r.
Teren wokół przedszkola to duży, przestrzenny plac dostosowany do potrzeb dzieci, znajduje się on w bezpiecznej odległości od ruchliwej ulicy, sprzyja spacerom i częstym pobytom dzieci na powietrzu.
Przedszkole posiada nowy plac zabaw, gdzie dzieci mogą zjeżdżać ze zjeżdżalni, kręcić się na karuzeli, huśtać na huśtawce, a zimą zjeżdżać z górki na sankach. Korzystamy również, z dobrze wyposażonej sali gimnastycznej podczas ćwiczeń gimnstycznych oraz różnorodnych gier
i zabaw ruchowych.

Sale, meble i toalety przystosowane są dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Wystrój i wyposażenie przedszkola jest nowoczesne, a wygląd sal zachęcający dzieci do pracy i zabawy. W salach wydzielone są kąciki tematyczne.

Nasze przedszkole oferuje całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzieci spożywają posiłki na stołówce, są one przygotowywane na miejscu, zawsze świeże, smaczne i zdrowe. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, posiłki są dostosowane do dziecka ze swoistymi wskazaniami.


Przedszkole czynne jest od godziny 7.00 do 17.00.


W ramach Podstawy Programowej od 8.00 do 13.00 realizowane są:

- zajęcia edukacyjne, organizowane, inspirowane i prowadzone przez nauczyciela, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju;

- pobyt dzieci na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, zabawy w ogrodzie przedszkolnym,
gry i zabawy ruchowe, sportowe, rekreacyjne, prace porządkowe, ogrodnicze, obserwacje
przyrodnicze, zabawy badawcze, poznawanie różnorodnych środowisk przyrodniczych;

- zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań, indywidualne i grupowe, prace nauczycielki
o charakterze obserwacyjnym;

- zabawy uspokajające i relaksujące, opowiadanie lub czytanie bajek, zabawy w teatr, utrwalanie
wierszy i piosenek, zabawy dydaktyczne, gry planszowe, praca indywidualna z dziećmi mającymi
trudności oraz z dziećmi zdolnym czynności higieniczne i samoobsługowe;

- odpoczynek poobiedni, zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań, indywidualne i grupowe, prace nauczycielki o charakterz obserwacyjnym.